O nas

Zapraszamy do zapoznania się ze stroną naszej domowej hodowli psów rasy RHODESIAN RIDGEBACK, BLASK SAWANNY FCI.

Znajdziesz tu rodowody naszych psów, oraz ich osiągnięcia wystawowe. Dane o ich rodzicach i przodkach.

W galerii zamieszczamy zdjęcia naszych psów.

Pierwszy Rhodesian Ridgeback, który pojawił się w naszym domu to GABO czyli Simon Blask Sawanny. Przybył do nas jako 14 miesięczny pies i była to wzajemna miłość od pierwszego wejrzenia GABO był pierwszym naszym psem. Z początku nie umieliśmy sobie poradzić z jego energią i sposobem okazywania nam miłości oraz strachu przed ponownym porzuceniem – skakanie, wycie, szczekanie jako forma krzyku: „gdzie tyle byłeś!?”, chodzeniem krok w krok za nami dosłownie wszędzie. Wystarczyło jednak trochę wspólnej pracy, aby GABO okazał się wspaniałym, niezwykle inteligentnym i wyjątkowo opanowanym psem, a przede wszystkim najlepszym przyjacielem.

Nasz GABO - Simon Blask Sawanny to jeden z najbardziej utytułowanych Rhodesianów w Polsce. Wielu z jego potomków z hodowli Darowany Raj i Gerdin Longridge jest równie utytułowanych.

W 2011 roku pojawiła się w naszym domu suczka Sibi Mon Cheri Gerdin Longridge, po domowemu Szerinka - córka Gaba.

Nasz Gabo początkowo nie był zadowolony z nowego członka naszej rodziny, który stale go podgryzał i nie dawał spokoju. Po kilku tygodniach byliśmy już pewni, że była to najlepsza decyzja jaką podjęliśmy. Gabo i Cheri stali się nierozłącznymi przyjaciółmi, zawsze i wszędzie razem-nasza brygada RR Spały wtulone w siebie, wspaniale się bawiły, biegały, czyściły nawzajem… Można było na nich patrzeć i podziwiać bez końca. Strzegły naszego Dziadziusia na wózku inwalidzkim, przywołując domowników gdy czegoś potrzebował. Z Cheri nie musieliśmy chodzić na szkolenie - wszystkiego nauczył ją Gabo, zarówno odpowiedniego zachowania, jak i tego mniej właściwego: otwierania drzwi, podkradania jedzenia i wiele innych…

Dnia 07.01.2016 nasz Gabo odszedł za tęczowy most… Ogromny smutek, żal i tęsknota za najwspanialszym przyjacielem, ale i wdzięczność, że było nam dane się poznać i spędzić ze sobą wiele cudownych chwil.

Migdałowe oczy Cheri stały się bardzo smutne, a ona sama osamotniona. Szukała Gaba po całym domu jak również wszędzie tam, gdzie z nią poszliśmy czy pojechaliśmy. Po kilku miesiącach podjęliśmy decyzję o założeniu hodowli Blask Sawanny, czyli rozmnożeniu naszej Mon Cheri. Chcemy zapewnić jej towarzystwo – zostawiając do kochania szczeniaczka.

SIBI Mon Cheri - Champion Polski ma bardzo dobry, zrównoważony charakter, oraz wspaniałych utytułowanych przodków zarówno po matce jak i po ojcu. Jest niezwykle żywiołową i kochaną suczką.

Nasza hodowla BLASK SAWANNY jest hodowlą typowo domową. Szczenięta urodzą się i będą wychowywane w naszym domu – nie w klatkach. Będą pozostawać pod stałą opieką lekarzy weterynarii. Od pierwszych chwil życia będą kochane i socjalizowane, a przyszli właściciele będą mieli w nas wsparcie.